§ Bhp & Kadry

Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności. Ale znajomość często. Stanisław Jerzy Lec
szkolenia BHP Lublin,usługi BHP Lublin,kadry Lublin,bhp Lublin,kurs BHP Lublin,szkolenie okresowe BHP Lublin

§ Zakładasz sklep internetowy? Zobacz co musisz wiedzieć

Chcesz pracować tylko dla siebie? Chcesz być niezależny? Założyć własny sklep internetowy i zostać dobrze prosperującym przedsiębiorcą? Dowiedz się z kilku poniższych akapitów wszystkich podstawowych informacji, które powiedzą Ci, co powinieneś przemyśleć przed uruchomieniem swojego sklepu internetowego. Poznasz także najlepiej rokujące branże w sprzedaży online oraz opis - krok po kroku, jak stać się sprzedawcą internetowym z własnym sklepem. Partnerem wpisu jest serwis modowy mybaze.com z ofertami wielu sklepów internetowych, gdzie również możesz sprzedawać produkty.

W jaką branżę najlepiej wejść ze swoim sklepem online?

Sprzedaż przez Internet rządzi się swoimi prawami trochę odmiennymi od sprzedaży stacjonarnej. Zgodnie z badaniami rynku największe branże, czyli te których produkty sprzedają się w największych ilościach poprzez sieć to:

 • odzież i akcesoria;
 • obuwie;
 • kosmetyki oraz perfumy;
 • książki;
 • płyty muzyczne i filmy;
 • bilety – kina oraz teatry;
 • sprzęt RTV i AGD.

Zatem najbardziej popularne są sklepy internetowe z odzieżą oraz dodatkami do niej. Jeżeli chcesz się zapoznać z tym, co aktualnie jest najchętniej kupowane w branży modowej zajrzyj na blog mybaze. Tam właśnie zapoznasz się z tym, co warto sprzedawać i czego poszukują klienci szukający ubrań w sieci.


Dlaczego warto mieć własny sklep internetowy?


Oczywiście możesz zacząć sprzedaż bez własnego sklepu. Mnóstwo sprzedawców tak zaczynało i działało przez pewien czas wyłączenie na platformach takich jak Allegro, Amazon czy też ogłaszają się poprzez media społecznościowe takie jak Facebook, Instagram i tym podobne. Posiadanie całkowicie swojego sklepu online ma jednak wiele zalet, które przekonują większość handlowców do jego założenia. Własny sklep i własny adres to prestiż i lepsza możliwość promocji oraz reklamy. Klientów należy szukać dzisiaj wszędzie, więc powinieneś być widoczny we wszystkich wcześniej wymienionych miejscach. Niezależnie, gdzie Twój klient dokona pierwszego zakupu, to z pewnością będzie wracał do Ciebie i chętnie zapozna się z całą ofertą. Wtedy właśnie najlepiej skierować go do własnego sklepu internetowego.


Zakładanie sklepu internetowego krok po kroku


Zakładanie własnego sklepu internetowego jest proste i każdy powinien sobie z tym poradzić. Aby zacząć działać w branży e-commerce i stworzyć własny sklep musisz zamówić takie rzeczy jak:

 • domena – adres internetowy sklepu – bardzo ważna rzeczy, która pozwala wyróżnić się i od razu pokazać klientom czym handlujesz. Jeżeli sklep sprzedaje różnorodny asortyment potrzebna Ci będzie nazwa uniwersalna niekojarząca się z żadną konkretną branżą. W Polsce najlepiej sprawdzają się adresy z końcówką .pl, jeżeli jednak planujesz mieć klientów z całego świata to oczywiście powinieneś zdecydować się na adres z końcówką .com;
 • hosting – czyli miejsce na serwerze, gdzie będzie umiejscowiona Twoja strona. Na początku wystarczy plan podstawowy, który możesz później zmieniać na wyższy, gdy będzie przybywać klientów i towarów w Twoim sklepie;
 • certyfikat SSL – jest konieczny w celu bezpiecznego korzystania ze strony;
 • projekt sklepu – tutaj możesz skorzystać z różnych rozwiązań. Najłatwiej jest użyć gotowych szablonów, których jest całe mnóstwo. W bardziej zaawansowanej wersji możesz zamówić projekt własnego indywidualnego sklepu.
 • Pamiętaj o odpowiedniej formie prawnej Twojej działalności. Większość sklepów działających online to:
 • jednoosobowa działalność gospodarcza;
 • spółka z.o.o.

Możesz również rozpocząć prowadzenie sklepu na zasadach działalności niezarejestrowanej. Wtedy ogranicza Cię limit miesięczny przychodu poniżej 50% płacy minimalnej obowiązującej w danym roku. Jednak w takim przypadku bardzo utrudniona jest współpraca z hurtowniami, z operatorami płatności online czy też firmami kurierskimi. Dlatego nie jest zbyt popularna alternatywa dla najczęściej wybieranej jednoosobowej działalności gospodarczej.


Sklep internetowy – podsumowanie


Własny sklep internetowy to pełna kontrola na procesem sprzedaży oraz prestiż i zaufanie, jakie dobrze stworzony sklep wzbudza u klientów. Jeżeli chcesz mieć więcej klientów zainteresowanych damskimi czy męskimi ubraniami, to nawiąż współpracę reklamową i zarejestruj swój sklep na stronie blog mybaze. Dotarcie do potencjalnego klienta to najtrudniejsza część prowadzenia sklepu, dlatego powinieneś korzystać ze wszelkich możliwych form reklamy. Jeżeli potrzebujesz pomocy w sprawach prawnych związanych z zatrudnianiem pracowników do obsługi Twojego sklepu internetowego to skorzystaj z pomocy firmy bhpikadry.com.pl, która zajmie się wszystkim potrzebnymi w tej sytuacji formalnościami.

Kontakt

BHP KADRY PRAWO PRACY ul. CHEMICZNA, 20-329 LUBLIN

Szkolenia BHP, usługi BHP

[email protected]

Szkolenia BHP, ryzyko zawodowe

[email protected]

Prawo pracy, Kadry

[email protected]